Suq: Fast Offshore

Is-Suq: Servizzi Offshore Fast


IL MADWAR ID-DINJA OFFSHORE SERVICES SUQ

Ferry London

Ħarsa ġenerali

Estrazzjoni taż-żejt offshore huwa kważi kwart ta 'produzzjoni taż-żejt madwar id-dinja, b'aktar minn pjattaformi 20,000 ta' kull daqs u disinji, l-aktar li jinsabu fil-ħames oqsma ewlenin: il-Golf tal-Messiku, il-Golf Persjan, Afrika tal-Punent, il-Baħar tat-Tramuntana u maġġuri skoperti ġodda off-Brażil.

Għal dawn riggijiet li joperaw, għexieren ta 'eluf ta' ħaddiema jeħtieġ li jiġu trasportati lejn u mill-pjattaformi kuljum, li tagħti lok għall-kumpannija ta 'servizz moderna offshore.

Minħabba l-proċess bil-mod ta 'trasport bil-baħar dawn l-ekwipaġġi, aktar kumpaniji għażlu li jużaw ħelikopters minflok, speċjalment ma' pjattaformi mexjin dejjem aktar offshore.

Illum, il-quċċata 5 servizz offshore kumpaniji jammontaw għal kważi $ 3 biljun. (Ara t-tabella dwar id-dritt)

Espansjoni

Offshore drilling huwa l-aktar mod kumpless u għali ta 'aċċess żejt u riservi tal-gass, partikolarment meta niġu għall-ilma fond u ultra-fond attivitajiet ta' esplorazzjoni tal-ilma.

Il-kumplessità dejjem tiżdied u l-ispejjeż ta 'ħidmiet bħal dawn titlob investimenti enormi ta' kapital, l-impenji fit-tul, l-effiċjenzi ogħla u dipendenza dejjem tikber fuq it-teknoloġija sabiex jitnaqqsu l-inċertezzi.

Il resiliency tal-prezzijiet għolja taż-żejt qiegħda tixpruna l-esplorazzjoni jiżdied u l-infiq tal-produzzjoni mill-operaturi l-industrija pushes aktar offshore fl-ilma dejjem aktar profond. Sa 2020, il-produzzjoni taż-żejt offshore huwa mistenni li jammontaw għal% 34 tal-produzzjoni globali sa minn% 25 fl 1990.

Wind Power fuq il-Baħar

Żvilupp relattivament reċenti jista 'jipprova li tespandi s-suq tas-servizz offshore: Turbini tar-riħ. Għal ħafna snin, turbini tar-riħ fuq il-baħar kienu jipproduċu kwantitajiet sinifikanti ta 'elettriku għal firxa kbira ta' pajjiżi madwar id-dinja.

Studju Stanford University sabet li t-tqegħid turbini tar-riħ barra mill-Kosta tal-Lvant tista 'tissodisfa d-domanda kollha għall-elettriku minn Florida biex Maine, mwettqa mill wind farms strateġikament jinsabu magħmula minn 144,000, 270 turbini pied tall jiġġeneraw megawatt 5 kull wieħed.

Sadanittant, l-irziezet huma timmaterjalizza bir-rata taċċellera madwar id-dinja, ħolqien ta 'suq ġdid għall-kumpaniji offshore interessati fiż-żamma dawn l-istrutturi.

Ambjentali Isfida

Filwaqt li l-futur jidher pożittiv għall-żejt offshore, 'sħaba dlam newl fuq l-orizzont. Dwar April 20,2010, British Petroleum s Deep Water Orizzont żejt pjattaforma sploda fil-Golf tal-Messiku, il-qtil ħaddiema 11 u l-ħolqien l-akbar baħar aċċidentali tixrid taż-żejt fl-istorja ta 'l-industrija tal-petroleum.

Bħala parti mill-riŜoluzzjoni tiegħu tal-pretensjonijiet kriminali mal-gvern Amerikan, BP qablet li tħallas $ 4.5 biljun, inklużi $ 1.256 biljun fil-multi kriminali. BP wkoll jitwaqqaf fond $ 20 biljun biex jindirizzaw talbiet, li minnhom 1000000 kienet ġiet ippreżentata mill 2011 tard.

Netwerk Globali Rispons

Wieħed mir-riżultati ta 'dan ix-xenarju nightmarish kien għall-kumpaniji ewlenin taż-żejt u l-gvernijiet varji biex joħolqu l-"Global Reazzjoni Network" lesti li jipprovdu malajr tixrid taż-żejt mitigazzjoni u t-trażżin b'mod partikolari permezz tal-użu ta' booms.

Finanzjata primarjament mill-kumpaniji ewlenin taż-żejt, in-netwerk jikkonsisti firxa dinjija ta 'organizzazzjonijiet dedikati għall-konteniment u ta' mitigazzjoni:

Alaska Ibħra Clean (ACS)

Awstraljan Oil Spill Marine Ċentru (AMOSC)

Clean Karibew u Ameriki (CCA)

ECRC

Marine Spill Response Corporation (MSRC)

Norveġiż Nadif Ibħra Assoċjazzjoni (NOFO)

Tixrid taż-żejt Rispons Limited (OSRL)

Vapur Escort Rispons Bastimenti (Servs)

Kanada tal-Punent Rispons Marine Corporation

Dan l-iżvilupp ħoloq opportunitajiet ġodda għall-kumpaniji ta 'servizz offshore, b'mod partikolari dawk li valur l-ambjent.

Snowbound


Minħabba l-periklu inerenti u spejjeż fit-trasferiment għexieren ta 'eluf ta' ħaddiema lejn u minn pjattaformi taż-żejt kull ġurnata permezz dgħajjes bil-mod jew helicoptera għalja, kumpaniji taż-żejt jeħtieġu aktar malajr, aħjar, irħas soluzzjoni.

FAST OFFSHORE SERVICES SUQ
#kumpanijaSmMedLgoħraDħul
1CHC214689201,260,000,000
2Bristow1411186811919,000,000
3PHI16058190446,000,000
4Seacor804430215,000,000
5RLC89500105,000,000
It-totali472371179312,945,000,000
SERVIZZI OFFSHORE FAST: Count Rig Offshore
reġjunDin ilaħħaraħħaraħħar
ġimgħaġimgħaXaharSena
Golf tal-Messiku113113114116
Amerika t'Isfel135135138135
Ewropa / Med / Baħar121121120117
Afrika tal-Punent64666371
Lvant Nofsani134132130120
Asja / Awstralja144144144154
Worldwide833832832823
Snowbound

Ingo Wagner / Reuters


Turbini tar-riħ offshore jiġġenera żero emissjonijiet enerġija sostenibbli fil-Baħar tat-Tramuntana tal-Ġermanja, bl-użu ta 'pjattaforma tas-servizz li jirdoppja bħala transformer li tibgħat l-elettriku lejn il-kontinent. Il-Ġermanja u d-Danimarka huma mexxejja fl-industrija tar-riħ offshore.

Snowbound
Snowbound