Suq: Ferries Fast

Is-Suq: Ferries Fast


IS-SUQ MADWAR ID-DINJA FERRY

Ferry London

Ħarsa ġenerali

Is-suq lanċa jibqa prattikament marbuta ma 'l-industrija tal-linji fl-għadd ta' passiġġieri mwettqa fis-sena, bejn wieħed u ieħor 2.2 biljun kull wieħed. Is-suq lanċa globali fl 2012 huwa stmat li jkun jiswa aktar minn $ 15 biljun, ma 'l-operaturi l-kbar li jammontaw għal $ 14.2 biljun.

Spejjeż medji jistgħu jvarjaw ħafna, bi Washington Ferries Istat rappurtar spiża ta '$ 10.08 kull passiġġier filwaqt li l-medja dinjija tirdoppja dik fil $ 20.51.

Finalment, numru dejjem jikber ta 'dawn il-passiġġieri huma kklassifikati bħala Ons Walk - passiġġieri li jivvjaġġaw mingħajr vetturi. Bħalissa, dawn jinkludu% kważi 30 tas-suq dinji.

Il-Flotta Globali Ferry

Bħala ta 'Jannar 1, 2012, il-flotta kienet tikkonsisti ta' bastimenti 1,183 ta 'daqsijiet varji u l-kapaċitajiet. Distinzjoni primarja fil-kapaċità jistgħu jinstabu fil jekk il-bastiment iġorr kemm passiġġieri u vetturi għall-kuntrarju għall-passiġġieri biss, li aħna jinnominaw bħala Ons Walk (WO):

Walk Fuq Bastimenti biss

Għandhom tendenza li jkunu iżgħar, l-ivvjaġġar rotot iqsar, ikollhom l-ebda sodod u jagħmel ebda vetturi.

Passiġġieri / Vetturi Bastimenti (Bastimenti RORO)

Għandhom tendenza li jkunu akbar, jivvjaġġaw distanzi itwal, spiss ikollhom sodod u jġorru karozzi, trakkijiet u karozzi tal-linja.

Ġeneralment, rotot iqsar mgħaġġla qed jikbru fid-domanda filwaqt li rotot itwal qed jonqsu, speċjalment fid-dawl tal-ħinijiet ta 'tranżitu li rdoppja.

Flotot Aging

Fl-Istati Uniti, fuq 100 miljun passiġġier fis-sena jieħu ferries li jinsabu fi Stati differenti 38, l-aktar vjaġġar għax-xogħol u lura. F'ħafna każijiet, jista 'jkun hemm ebda mod prattiku ieħor biex naslu s'hemm. Sfortunatament, għoxrin fil-mija ta 'dawn laneċ huma aktar minn sena 40 qodma. Ieħor fil-mija 5 huma fuq 60.

Worldwide, l-età tas-snin tal-flotta medji globali 23.6, bl-Amerika tieni biss għall-Golf Persjan fl-bastimenti li jeħtieġu sostituzzjoni (kif jidher fil-lemin).

Ħdejn il-biża ta 'jitkissru rotta nofs, bastimenti aktar anzjani, bħal autos anzjani, bżonn manutenzjoni aktar u spiss jirrikjedu diffiċli jekk mhux impossibbli li ssib partijiet, is-sewqan sa l-ispejjeż operattivi waqt is-sewqan isfel profitti.

Transitu Times vs Tniġġis>

Bl prattikament flotta dinjija lanċa kollha sfurzati li jaqilbu minn fjuwil baxx ta 'kubrit li diesel minħabba l-isforzi tal-IMO biex jitrażżnu t-tniġġis, l-għażla għall-operaturi issa huwa wieħed mill jgħollu n-nollijiet jew inaqqsu veloċitajiet transitu bin-nofs. Għalkemm veloċitajiet operattivi medji kienu biss 11mph biex jibdew, aktar kumpaniji għażlu li jitnaqqas dan bin-nofs (mph 5.5), tirdoppja ħinijiet ta 'tranżitu għall-vjaġġaturi u turisti.

Il-Segment Fast Ferry

Ferry Fast

Bil laneċ ta 'veloċità għolja 1,762 fis-servizz, 1,579 minnhom iġorru jimxu fuq il-passiġġieri biss. Walk fuq bastimenti għandhom tendenza li primarjament iservu bħala servizzi tax-shuttle fl-ibliet kbar, fuq xmajjar, fl-operazzjonijiet tal-kosta mmarkati infrastruttura inqas u għall sightseeing.

Sfortunatament, Shippax, l-awtorità dinja fuq il-lanċa u s-suq tal-kruċieri, tiddikjara li kien impossibbli li jiġi ddeterminat il-volum attwali ta 'passiġġieri esklużivament bi shuttles, iżda ssostni, "Huwa ġust li wieħed jgħid li l-vapuretti veloċi iġorru pjuttost parti sinifikanti tal- il-volum passiġġieri fuq is-servizzi tax-shuttle fejn dawn jintużaw. "

Ir-rapport iżid, "vapuretti veloċi huma l-ewwel u qabel kollox idealment adattati għall-passiġġieri li jivvjaġġaw mingħajr karozzi tagħhom." Hija żżid ukoll li, b'differenza mill-intrapriżi, laneċ ħelicopter u l-ajru tradizzjonali, laneċ ta 'veloċità għolja ma kellux ħajja mitlufa fil 2010.

FAST FERRY SUQ: Il-Flotta Veloċità Għolja
tipbastimentietàSododKarozzi
Katamarani94516297,75647,613
Hyrdofoils3283044,3730
Hovercrafts30253,4490
Monohulls3001886,6507,043
SES752513,872368
Trimarani352,978595
Radda2167770
Mhux magħruf79219,2970
It-totali1,762156459,15255,619
FAST FERRY SUQ: High-Effiċjenza tal-Fjuwil Veloċità
modSPDCapMphFjuwil (Hr)MPGMPG Pax
Monohull I<25kn1,00014.41520.0995
Monohull II<25kn30018250.72216
<25kn40014300.47187
Catamaran> 25kn400281970.1457
> 25kn300391400.2884
> 25kn300341250.2782
> 25kn199301000.3060
Ħoverkraft> 35kn18045900.5090
Hydrofoil> 35kn7540401.0075
Urban Bus~ 45mph5040104.00200
Auto~ 45mph2401.526.6753

Espansjoni

Filwaqt li hemm diversi tipi ta '"veloċità għolja" ferries fis-suq, biss il-segment katamaran ġie tespandi, li jmorru mill-bastimenti 700 fil 2000 li 945 fil 2012. Kapaċità kurrenti totali miżuri passiġġieri 213,419 u l-karozzi 11,356.

Tniġġis Ferry


Bl prattikament flotta dinjija lanċa kollha sfurzati li jaqilbu minn fjuwil baxx ta 'kubrit li diesel minħabba l-isforzi tal-IMO biex jitrażżnu t-tniġġis, l-dilemma għall-operaturi issa huwa li jgħollu nollijiet jew maqtugħin veloċitajiet transitu bin-nofs.

MADWAR ID-DINJA SUQ FERRY 2010
FERRIES MADWAR ID-DINJAMIXJA-ON SEGMENTI
Portijiet Globali1,500portijiet1,500
Passiġġieri2,052,073,171Passiġġieri574,580,488
Dħul15,424,836,479Dħul4,318,954,214
SUQ GLOBALI FERRY: Ferry Paraguni 2010
tipAirlineslaneċ
Pax2,518,852,6472,056,062,948
Karozzi0251,497,554
Trakkijiet036,778,316
Xarabankijiet0705,160
SUQ GLOBALI FERRY: Permezz Reġjun
reġjunbastimentietà
Baltiku20816
Baħar tat-Tramuntana12214
Mediterran36722
Amerika10530
Amerika t'Isfel1027
Persjan Golf2633
Ġappun11015
Asja tax-Xlokk20427
Paċifiku1620
oħra1532
total1,18323.6
SUQ GLOBALI FERRY
kumpanijaDħul (USD)Impjegati
Acciona Transmed603,240,0001,000
Alaska Highways Baħar47,700,000
ANEK Linji321,552,0001,800
Atlanticoline3,960,00062
Holdings Attica325,776,0001,100
Balearia295,680,0001,000
BC Ferries711,744,0004,500
Bretagne Ferries488,268,0002,529
Calmar172,788,000366
Linja Kulur780,648,0002,600
Comanav Ferry184,800,0001,374
Corsica Ferries331,320,0001,350
Gotland Destinazzjoni176,088,000
DFDS Grupp2,059,860,0005,096
Eckero inc BERKA310,068,0001,152
Faergen145,596,000650
Finnlines798,864,0002,041
Fjordl507,276,0002,183
Gotland REDERI AB267,300,000415
Interislander116,424,000610
Irlandiż Kontinentali360,756,000322
Minoan Lines255,024,000
Mols Linien88,836,000351
Linji NEL0
P & O Ferries03,426
Polferries52,800,000502
Scandlines806,520,0002,200
Ispirtu ta 'Tasmania178,728,000439
Stena Linja1,430,880,0005,757
Tallink1,198,560,0006,866
TT Line196,284,000639
Viking Line665,676,0003,060
Washington Ferries Istat320,000,000
It-totali14,203,016,000
53,390
GLOBALI FERRY SUQ: # Rotot Permezz Distanza
QasirMedjiLongtotal
total5832992821,164
Total GT2,982,9975,092,4185,974,20314,049,618
Avg GT5,11717,03121,18512,070
Total Pax451,716344,494324,5211,120,731
Avg Pax7751,1521,151963
Sodod Totaln / a134,188179,733313,921
Eta Medja Sododn / a449637270
Karozzi Total78,66485,57097,293261,527
Eta Medja Karozzi135286345225
Total Lanem172,319313,519356,584842,422
Avg Lanem2961,0491,264724
Medja Età22222122
FAST FERRY SUQ: L-operaturi ewlenin Veloċità Għolja
operaturKarozzibastimenti
Tirrenia1,9965
Acciona Transmediterránea1,3366
Stena Linja1,1104
Istanbul Deniz Otobusteri1,0386
Balearia9726
Fred Olsen9524
Seaways Ellenika7304
Conferrys6183
Buquebus6135
Abu Dhabi Mar6063
Condor Ferries6003
FRS Iberia5975
BornholmerFAERGEN5432
FAST FERRY SUQ: Veloċità Għolja Bl Reġjun
 
reġjunbastimentiKarozziPaxVeloċitàetà
Mediterran7011,66053,77936.212
Persjan Golf272,10614,36834.98
Baltiku181,8008,07534.99
Baħar tat-Tramuntana172,98913,09637.013
Amerika t'Isfel142,22010,55837.812
Asja tax-Xlokk97376,38838.39
Amerika89893,89434.56
Paċifiku64183,49535.211
Ġappun45591,91035.611
oħra22611,31139.011