Suq: Fast Shipping

Is-Suq: Shipping Fast


IS-SUQ MADWAR ID-DINJA FAST SHIPPING

Kontenitur Vapur

Ħarsa ġenerali

Aktar minn% 90 tal-kummerċ dinji, bil-volum u% 60 mill-valur huma ttrasportati bil-baħar, jagħmlu s-suq tat-trasport marittimu l-iktar fattur importanti fl-ekonomija globali.

Containers

"Containers" jipprovdi eżempju dinamika ta 'l-effett ta' l-innovazzjoni bil-kbir sfrattu-teknoloġija / jista 'jkollhom fuq l-industrija, f'dan il-każ titnaqqas l-ispiża tat-tagħbija tal-merkanzija minn $ 5.86 kull tunnellata fil 1956 li ċenteżmi 16 kull tunnellata illum. Din l-invenzjoni logħba li jinbidlu u l-istandardizzazzjoni tiegħu ħolqot aktar malajr, aħjar, soluzzjoni irħas għall-bastimenti tat-tagħbija, ferroviji, ajruplani u trakkijiet li wasslitha biex jintużaw illum għat-trasport fuq% 90 tal-merkanzija kollha li mhumiex bl-ingrossa.

Espansjoni

Is-suq globali tal-merkanzija marittima huwa mistenni li jespandi b'rata ta 'tkabbir annwali komposta antiċipat (CAGR) għall-perjodu ta' ħames snin 2010-2015 ta% 6.3, jintlaħaq valur ta '$ 511,823.1 miljun sal-aħħar tal 2015. Komparattivament, l-industrija Ewropea u l-Ażja-Paċifiku se jikbru mal CAGRs ta% 5.1 u% 8 rispettivament, fl-istess perjodu, biex jilħqu valuri rispettivi ta '$ 94,466.5 miljun u $ 273,266.2 miljun fl 2015.

Madankollu, din l-espansjoni ifisser l-industrija tal-merkanzija tal-baħar għandhom ukoll jerfgħu l-akkwist ta 'bastimenti, li teħtieġ spejjeż kapitali kbar. Barra minn hekk, il-kumpaniji għandhom jiżguraw aċċess għall-portijiet ewlenin u jegħlbu l-pressjonijiet ta 'konġestjoni. Analisti jemmnu li jinnavigaw dawn il-bżonnijiet mhux se tkun faċli.

Il-konġestjoni / Tniġġis

Is-suċċess tat-trasport marittimu, bħal kull segmenti oħra tal-industrija tat-trasport, isib ruħu jiffaċċjaw xabla doppju delineata ta 'tkabbir sod akkumpanjata bl-konġestjoni immuntar u t-tniġġis, li jammontaw għal% 1.9 ta' gassijiet serra tad-dinja (GHG). Barra minn hekk, ix-xejra l-industrija lejn vapuri dejjem ikbar toħloq konġestjoni aktar fin-numru dejjem jonqos ta 'portijiet li għandhom l-finanzi biex jappoġġjaw l-ispiża infrastrutturali ta' adattament għal dawn l-bastimenti akbar.

Gvernijiet Globali, nazzjonali u lokali daħħlu fis-seħħ politiki ġodda mfassla biex inaqqas dan it-tniġġis, li normalment tirriżulta fl-għażla bejn l-ispejjeż ogħla tal-fjuwil u rati ta 'akkumpanjament jew ħinijiet kajman transitu kif veloċitajiet vapuri jnaqqsu bin-nofs. Madankollu, id-daqs kbir tas-suq flimkien mal-ħtieġa li tnaqqas b'mod drammatiku l-kontribut tagħha għat-tniġġis joħloq opportunità tremenda biex SPI biex jinġiebu fis-suq aktar malajr, aħjar, soluzzjoni irħas li jikkaratterizza t-teknoloġija massiv sfrattu bħal Seaphantom.

FAST SHIPPING SUQ: Operaturi Fuq 20
kumpanijaBastimentiTUE TotalAvg TUE
1 APL Maersk Line2221,062,0004,784
2 MSC208812,6903,907
3 CMA-CGM86347,6904,043
4 Evergreen90335,0283,723
5 APL42162,1703,861
6 Hapag-Lloyd64281,6334,401
7 Cosco97279,0212,877
8 NYK70311,0924,444
9 Ċina Shipping CsCl57232,6714,082
10 Hanjin31156,7065,055
11 Mitsui OSK24110,4614,603
12 K-Line33130,3973,951
13 OOCL35205,3945,868
14 Hamburg-Sud38153,6804,044
15 CSAV22,6901,345
16 Yang Ming45193,1404,292
17 Hyundai1799,7285,866
18 Zim25109,0734,363
19 UASC27113,0984,189
20 PIL77127,7801,659
TOTAL1,2905,226,1424,051

Ultra Container Kbir Vapur


Is-suċċess tat-trasport marittimu, bħal kull segmenti oħra tal-industrija tat-trasport, isib ruħu jiffaċċjaw xabla doppju delineata ta 'tkabbir sod imħassar minn konġestjoni immuntar u t-tniġġis.

FAST SHIPPING SUQ: Trasport Marittimu Globali
Sena$ Biljuni€ biljuniTkabbir%
2010376.9283.88.5
2011402.5303.16.8
2012427.1321.76.1
2013450.9339.55.6
2014481.4362.56.8
2015511.8385.46.3
SUQ FAST SHIPPING: Sa Segment
segment2010%
Rotot Navigabbli Interni102.427.2
Baħar274.572.8
SUQ FAST SHIPPING: Permezz Reġjun
reġjun2010%
Ażja-Paċifiku186.349.40
Ameriki85.722.70
Ewropa73.619.50
Lvant Nofsani / l-Afrika31.38.30
total376.9100.00
FAST SHIPPING SUQ: Rati
RATI ($ 1000 / TUE)
20082009
millToQ1Q2Q3Q4Q1Q2Q3Q4
AsjaIstati Uniti1.81.81.91.91.71.41.21.3
Istati UnitiAsja0.811.21.20.90.80.80.9
EwropaAsja11.11.11.10.90.70.80.9
AsjaEwropa21.91.81.610.911.4
Istati UnitiEwropa1.31.41.61.71.51.41.41.5
EwropaIstati Uniti1.61.61.61.61.31.21.11.3
FAST SHIPPING SUQ: Użu
TUETranspacificEwropa / Lvant ImbiegħedTransatlantikutotal
BastimentietàBastimentietàBastimentietàBastimentietà
3000-350012831021173414
3501-400017152179142615
4001-45007291632781098
4501-5000658167489868
5001-5500677193235826
5501-600041640687846
6001-650032641426755
6501-700014428428444
7001-800018124--134
> 80004932033--2383
TOTAL3707380414097916
SHIPPING FAST: Kapaċitajiet TUE
TulWisaL-għolivolumTUE
20ft8ft8ft 9in1,300 cu pied1
6.1m2.44m2.59m38.5m3
40ft8ft8ft 6in2,720 cu pied2
12.2m2.44m2.59m77m3
45 pied8ft8ft 6in3,060 cu pied2.25
13.7m2.4m2.59m86.6m3
48ft8ft8ft 6in3,264 cu pied2.4
14.6m2.44m2.59m92.4m3
53ft8ft8ft 6in3,604 cu pied2.65
16.2m2.44m2.59m102.1m3
High Cube
20ft8ft9ft 6in1,520 cu pied1
6.1m2.44m2.90m43m3
L-għoli Nofs
20ft8ft4ft 3in680 cu pied1
6.1m2.44m1.30m19.3m3
FAST SHIPPING SUQ: Kategoriji
kategorijaTUETulBeamabbozz
Ultra Kbir
14,501 +1,200 pied160.7 pied49.9 pied
336 m49 m15.2 m
New Panamax10,000-14,5001,200 pied160.7 pied49.9 pied
336 m49 m15.2 m
Post Panamax5,101-10,0001,200 pied160.7 pied49.9 pied
336 m49 m15.2 m
Panamax3,001-5,100965 pied106 pied39.5 pied
294.13 m32.31 m
12.04 m
Feedermax2,001-3,000
Feeder1,001-2,000
Żgħar alimentatriċiSa 1,000